Втрата цноти. Тезові знання.
Ви маєте другу половинку, ви щасливі, але щось особливе між вами ще не відбулось. Хочу відповісти на найбільш часті питання, що до першого в житті сексуального партнерського контакту, які дівчата ставлять гінекологу.
Коли жіночий організм готовий до сексу?
Як лікарі, ми часто говоримо про вік зачаття і вагітності, ніж про вік початку статевого життя. Жіноче тіло фізіологічно завершує свій розвиток близько 20 років (хоча вагітність можлива й з більш раннього віку, це залежить від того, коли починається у дівчинки овуляція). Проте, вік першого сексуального партнерського контакту, на мою думку досить індивідуальний, і він залежить від психологічного і фізичного відчуття жінки себе готовою до сексу. Скоріш за все мова про ії психічний апарат і про готовність сприймати партнера-чоловіка. Сприйняти сексуальний акт як задоволення. Якщо вона знайома зі своїм тілом, розуміє що для нього добре а що погано. Тобто може взяти відповідальність за наслідки сексуального контакту, розуміє важливість контрацепції. Адже один із головних аспектів жіночності – здатність контролювати свою сексуальність. Коли пара вирішує вступити в статевий контакт мається на увазі готовність, в тому числі, стати батьками. Крім того, довіра партнеру – лише повна довіра партнеру (звичайно такому, якому можна довіряти) дозволяє жінці втратити контроль, розслабитись та отримати задоволення.
Частіше за все, перший секс в чоловіків буває в дуже ранньому віці (12-13 років). Коли чоловічий організм готовий до сексу? На мою думку чоловічий організм готовий до сексуального життя раніше жіночого, бо має виражену стимуляцію тестостеронову, що активує інстинкт розмноження. Сексуальне дозрівання чоловіка більш швидке. Ерекція виникає вже в 8-9 років, а може й раніше. Поява перших полюцій стимулює цікавість до статевих контактів. Крім того, на початок статевого життя активно впливає культурне середовище, в якому людина дорослішає. У деяких країнах у 15 років беруть шлюб і народжують дітей.
Яка повинна бути підготовка перед першим статевим актом?
Перш за все мають бути комфортні умови, безпечний простір, місце, час, щоб партнери змогли розслабитись і відчувати себе в безпеці. Також, необхідно обговорити контрацепцію, підготувати презервативи. Щоб нічого не відволікало в процесі. Створити ідеальні гігієнічні умови – підготувати тіло і руки. Варто попередньо набути базових знань про статевий акт, контрацепцію, запобігання інфекції, вагітності, фізіологію та гігієну статевих органів та свідоме відношення до задоволення обох партнерів. Таку інформацію може надати гінеколог, особисто я створила інформаційний проект – цей сайт – Майстерня жіночого здоров’я, метою якого є надання знань «про тіло» – до здоров’я через знання.
Про що слід пам’ятати завжди?
Про контрацепцію – адже перший акт може повністю змінити життя, зробивши вас батьками. Також про гігієну та профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, також ВІЧ і гепатити. Про безпечні умови перебування під час сексу, щоб не було вторгнення в простір де ви знаходитесь, а також про те, щоб було достатнь часу.
Міфи пов’язані із першим сексом.
- Один із міфів – що не можливо завагітніти. Вагітність може настати в будь який момент, якщо жінка не використовує контрацепцію!
- Міф: чоловіку можна не одягати презерватив. Це не вірно, адже чоловік може інфікувати жінку у випадку, якщо сам вже мав статеві контакти і не користувався презервативом, тобто може бути носієм інфекції від інших партнерок.
- Міф: у дівчини після першого статевого акту завжди має бути кров. Досить часто дівоча пліва може розтягуватися, а не розриватись, відповідно кровотечі не буде, а розрив її відбудеться лише під час пологів.
Які краще використовувати пози для першого сексу?
Це досить індивідуально. Класична поза – чоловік зверху. Також це залежить від розмірів чоловічого статевого органу. Поза має забезпечити можливість повільного і обережного введення статевого члена в піхву, щоб зменшити дискомфортні відчуття жінки.
Які повинні бути дії дівчини після втрати цноти?
Звичайні гігієнічні заходи – душ, туалет. Якщо була кровотеча – варто регулярно робити гігієнични обмивання статевих органів два рази на добу найближчи 2-3 дні.
Коли краще звернутись за консультацією і на огляд до лікаря-гінеколога?
Після декількох контактів якщо є така потреба. Але втрата цноти не є привід до консультації, якщо дівчина відчуває дискомфорт , болісні відчуття, триває кровотеча, або хоче просто перевіритись – то в будь який момент лікар зможе розібратись в ситуації.
Які поради для першого сексуального контакту?
Не поспішати в сексуальні стосунки, якщо є певна недовіра, тривога. Зібрати для себе певну інформацію, проговорити страхи з друзями, психологом, гінекологом. А також важливою умовою вважаю закоханисть партнерів та впевненість один в одному, адже це важливий крок для поєднання не лише тіл, але й душ.